Odkąd pampersy zyskały na popularności, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że pieluchy można prać. I wcale nie oznacza to, że jesteśmy zacofani i niedzisiejsi. Wręcz przeciwnie! Świadczy to o naszej dojrzałości i świadomości ekologicznej. Rosnące z roku na rok kolejne piętra śmieci na wysypiskach, nie wpływają przecież pozytywnie na stan naszej planety. A póki co, mamy ją tylko jedną. Grunt, to odpowiednio dobrane tkaniny i środki piorące.
Obecnie większości z nas, mydło kojarzy się z fantazyjnie ukształtowaną masą o nietuzinkowym zapachu. Zwykłe kostki już dawno przeszły do lamusa. Warto jednak zwracać uwagę na skład chemiczny tego produktu. Bo co nam po pięknym zapachu i nietypowym kształcie (który i tak po jakimś czasie zniknie), jeżeli po każdym użyciu będziemy czuli swędzenie i pieczenie skóry?
Jest to szczególnie ważne w przypadku mydeł dla dzieci. Ale w mydle można też prać! I nie chodzi tu o znany już naszym prababkom korzeń mydlnicy. Teraz możemy korzystać ze zdecydowanie bardziej komfortowych form, jak np. płatki mydlane, które doskonale rozpuszczają się już w niskich temperaturach.
Z kolei mydło galasowe sprawdzi się w roli odplamiacza. Jest dostępne zarówno w formie tradycyjnej kostki, jak i płynu. Działanie odplamiające ma też kora mydłokrzewu. Znajdziemy ją w postaci płynu i spray'u. Jak zawsze w przypadku takich środków, warto zrobić próbę na mniej widocznym fragmencie materiału. Mydło galasowe jest w 100% biodegradowalne.
Do szczególnie trudnych plam, użyj mydła z aktywnym tlenem. Sprawdzi się również jako punktowy odplamiacz. Usuwa m. in. tłuste i organiczne plamy. Teraz możesz bez obaw wprowadzać Twoje dziecko w świat nowych smaków. Bez trudu usuniesz bowiem ślady Waszych kolejnych kulinarnych przygód. Pamiętaj jednak, aby po każdym użyciu odplamiacza, dokładnie wypłukać pieluchę! Mimo naturalnego składu, niektóre składniki mogą działać drażniąco na skórę. Wynika to ze specyfiki i przeznaczenia tego rodzaju produktów.
Jeżeli Twoje dziecko cierpi na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry, sięgnij po hipoalergiczne mydło z lanoliną. Ta zbawienna substancja ma bowiem właściwości łagodzące, co jest szczególnie ważne w przypadku materiałów, mających bezpośredni kontakt ze skórą. A czy jest coś bliższego ciału dziecka, niż pielucha? Lanolina ma też właściwości zmiękczające, dzięki czemu pieluchy i ubrania pozostaną przyjemne w dotyku przez długi czas.
Oprócz mydła, możesz prać pieluchy także w ekologicznych płynach do prania. Są pozbawione konserwantów, a przy tym bardzo wydajne. Fanów trendu cruelty free z pewnością zainteresuje fakt, że nie zawierają tłuszczów zwierzęcych ani innych surowców pochodzących od martwych zwierząt. Nadają się również do prania tak delikatnych tkanin, jak np. jedwab.
Płyny ulegają całkowitej biodegradacji i są rekomendowane przez Vegan Society. Warto wspomnieć, że większość płynów jest pozbawiona jakiegokolwiek zapachu lub jest on bardzo delikatny i nie przytłacza. Jest to o tyle ważne, że pieluchy pierzemy bardzo często, a co za tym idzie, zapach suszonego prania towarzyszy nam niemal każdego dnia.
Jeżeli nie przekonują Cię powyższe produkty lub po prostu nie lubisz zmieniać przyzwyczajeń, skorzystaj z naturalnego proszku do prania. Jest wręcz stworzony do prania pieluch wielorazowych.
Doskonale dobrana kompozycja składników sprawia, że doskonale radzi sobie z trudnymi plamami, mimo braku agresywnych detergentów. Nadaje się zarówno do prania w pralkach automatycznych, jak i do prania ręcznego. W opakowaniu znajdziesz drewnianą miarkę, które ułatwi Ci precyzyjne dozowanie produktu.
Jeżeli zwrócisz ją sprzedawcy, otrzymasz 1 zł. Jest to symboliczna kwota, ale pomyśl o drzewach, które mogą zostać uratowane dzięki takiemu podejściu. Zapewne jest więcej takich produktów, z których mógłby skorzystać ktoś jeszcze i to bez konieczności recyklingu. Korzystasz i przekazujesz dalej! Wspaniała inicjatywa w szerzeniu świadomości ekologicznej i polityki zero waste.
W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z różnymi alergiami. Są one szczególnie uciążliwe, gdy dotykają dzieci. Trudno komponować posiłki tak, by nie zawierały alergenów, a przy okazji były smaczne. Podobnie rzecz się ma w przypadku kosmetyków i środków piorących.
Ale i na to jest rada! Proszek niebiologiczny, czyli pozbawiony enzymów wywołujących u niektórych reakcje alergiczne. Przed praniem, warto skorzystać z odkażacza do pieluch. Dzięki temu nie tylko nie podrażnisz delikatnej skóry Twojego alergika, ale zadbasz też o higienę prania.
W przypadku takich produktów, jak pieluchy, jest to szczególnie ważne z oczywistych względów. Odkażacz możesz dodać do prania ręcznego lub automatycznego, ponieważ również ma on formę proszku.
Jak widać, obecnie mamy na rynku wiele środków, dzięki którym możemy zadbać o naszą planetę. Warto też podkreślić, że pieluchy wykonane z naturalnych materiałów, pozwalają skórze lepiej oddychać. Zapobiega to podrażnieniom i odparzeniom, z którymi boryka się tak wielu rodziców.
0 produktów produkty produkt